Aussie & Kiwi Film Fest se rozšiřuje o projekce mimo Prahu

Dobré dny s protinožci zažijete v listopadu v pražských kinech Lucerna a Ponrepo. Diváci se mohou těšit na nejúspěšnější současné filmy z Austrálie a Nového Zélandu na 4. ročníku festivalu Aussie & Kiwi Film Fest ve dnech 16. – 22. listopadu 2017. Novinkou letošního ročníku je návštěva nejúspěšnějších titulů z roku 2016 v regionech: v září, říjnu a listopadu před festivalem v Praze zavítáme se zaoceánskými hity do Plzně, Brna a Olomouce.

Hon na pačlověky a oscarová Tanna v regionech

V komediálním snímku Hon na pačlověky excelují novozélandští herci – filmová hvězda Sam Neill a mladý talent Julian Dennison. Film o neobyčejných pěstounských vztazích v působivé krajině Pána prstenů je od samého počátku prošpikován humorem, jaký mu dal jeho svérázný režisér a scenárista Taika Waitiki. Tato hvězda nejen novozélandského, ale dnes také světového filmu, na sebe upoutala mezinárodní pozornost i filmy Co děláme v temnotách, Kluk nebo seriálem Flight of the Conchords.

V mimopražských kinech promítneme i loňského zástupce Austrálie v bojích o Oscary, snímek Tanna. Vypráví příběh lásky doslova až za hrob. Film natočený podle skutečné události, která vedla ke změnám kmenových pravidel, vznikl v koprodukci Austrálie a Vanuatu. „Víme, že film, to není jen Praha. Jsme rádi, že po počátečních obtížích, kdy jsme se klubali klokanovi z kapsy, už hopkáme a všimli si nás i v dalších městech. Filmy tam rádi uvedeme,“ dodává k rozšíření festivalu jeho ředitelka Martina Vacková.

Hudební filmy a silné příběhy

V listopadu uvedeme v premiéře celovečerní, dokumentární i krátké snímky – tentokrát jsme vybrali i několik příběhů ze světa hudby. Tradičně promítneme filmy, které zrcadlí střet původních kultur a západní civilizace. Nebude chybět výběr archivních filmů, které ve spolupráci s Národním filmovým archivem promítneme v kině Ponrepo. „Těší nás, že diváci na australské a novozélandské filmy chodí ve velkém. Běžně nedostupné filmy ze vzdálených zemí jsou pro diváky atraktivní – pro jedny jsou zajímavé svou jinakostí, pro druhé, co už v Austrálii a na Novém Zélandu byli, je to připomínka krásného kontinentu,“ komentuje zájem o Aussie & Kiwi Film Fest Martina Vacková.

Kompletní program zveřejníme v říjnu 2017 – sledujte náš inovovaný web: www.aussieakiwi.cz.

Všechny filmy jsou v originálním znění s českými titulky. Přehlídka je reciproční akcí k Českému a slovenskému filmovému festivalu v Austrálii.

Nenechte si ujít doprovodný program, sledujte nás online na Facebooku www.facebook.com/AussieKiwiFilmFest/ nebo Instagramu www.instagram.com/aussiekiwifilmfest/ a nic Vám neunikne.

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: