Aussie & Kiwi Film Fest těší „australský přízvuk“ 57. KVIFF

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech má australský přízvuk. Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převzal australský herec Russell Crowe, festival přivítal i Aussie režiséra nizozemského původu Rolfa de Heera, který uvedl svou novinku Soumrak laskavosti (2023). V sekci Horizonty se objevil australský atmosférický snímek Limbo (2023) režiséra Ivana Sena.  

Russell Crowe plnil svůj twitterový účet fotkami české krajiny a snapshotů z Karlových Varů už několik dní před zahájením největšího filmového festivalu v Česku. Přidal se tak k tisícům milovníků kvalitních filmů, včetně členek našeho týmu. Těší nás, že 57. ročník KVIFF má hned několik australských stop. Nabídne dva filmy z australské produkce a osobně přivítá protagonisty australské kinematografie. Režisér Rolf de Heer je známý filmem Charlieho země, který jsme promítali na festivalu Aussie & Kiwi Film Fest, říká ředitelka přehlídky australské a novozélandské kinematografie Martina Vacková.

Ať už se na filmy od protinožců “ladíte” na KVIFF, nebo poslechem Aussie & Kiwi Podcastu (který najdete na webu nebo Spotify), přejeme vám krásné léto plné zážitků.

Těšíme se na viděnou v kinosále – máme radost, že nabídneme 21. září 2023 projekci filmu Modrous v EDISON FILMHUB v Praze, což je nová lokace, kde se také bude konat Aussie & Kiwi Film Fest 10!

V listopadu proběhne desátý ročník festivalu, v Praze ve zmíněném Edison Filmhubu a v Kině Lucerna od 10. do 13. listopadu 2023. Od roku 2014 prezentujeme současnou kinematografii a kulturu nejvzdálenějších zaoceánských zemí v rámci filmové přehlídky Aussie & Kiwi Film Fest a doprovodných akcí. Každoročně představíme premiéry současných celovečerních hraných a dokumentárních filmů, studentské a krátké filmy i kultovní a výrazné archivní snímky. Úspěch mají i projekce pro školy, přednášky, výstavy, setkání s krajany nebo degustace a party a další doprovodný program. Ukazuje se, že diváci a divačky chtějí kromě kvalitního filmu zažít také něco navíc a o zemích, které prezentujeme, se něco dozvědět – třeba i prostřednictvím jejich chutí, vysvětluje Markéta Vozková, projektová manažerka Aussie & Kiwi Film Fest. Na podzim pro vás připravujeme několik překvapení a doprovodných akcí, odebírejte newsletter (dole na stránce přihlášení), nebo náš FB nebo IG, či Twitter.

Moc se na Vás těšíme!

AKFF tým

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: