Aussie & Kiwi Film SUMMER 21: tři komedie a skutečný příběh v letních kinech

Osmou sezónu přehlídky australských a novozélandských filmů otevře na konci června festivalová předpremiéra snímku Zkrať to, zlato. Další dvě komedie (V tom a Guns Akimbo) a příběh podle skutečné události Lion nabídne Aussie & Kiwi Film SUMMER 21 pod širým nebem. Léto s filmovými pohlednicemi z Austrálie a Nového Zélandu začíná 25. června 2021 ve 21 hodin v kulturním prostoru Kasárna Karlín, pokračuje v letním kině před ikonickým holešovickým klubem Cross a vrcholí projekcí dvou dokumentů v Kině Pilotů 29. září od 19 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji na GoOut.

Díky spolupráci se společností Bioscop uvedeme v předfestivalové premiéře 25. června v kině Kasárna Karlín od 21 hodin (do distribuce vstoupí 8. 7. 2021) australskou romantickou komedii Zkrať to, zlato. Láska mu protéká mezi prsty – prokrastinátor Teddy se ráno po svatbě probudí a zjistí, že od obřadu uběhl celý rok a že každé další ráno ho posune o pár let dopředu. Během krátké doby tak prožije poměrně dlouhý kus svého života. Teddy má jen několik málo okamžiků na zvrácení nepříjemného osudu. K tomu musí moudře využít každý přítomný moment a získat zpět ženu, kterou miluje. (ZKRAŤ TO, ZLATO / LONG STORY SHORT (Kasárna Karlín, 25. 6. 2021, 21:00, Prvního pluku 20/2, Karlín).

Novozélandský den v Praze
Slavnostní zahájení osmého ročníku festivalu se odehraje netradičně ve veřejném prostoru na volně přístupné akci Novozélandský den. V sobotu 26. 6. od 13 do 21 hodin v Riegrových sadech tým Aussie & Kiwi Film Festu přivítá širokou veřejnost a promítne pětidílnou dokumentární sérii Kiwiland díky hlavnímu mediálnímu partnerovi České televizi. Přehlídku kultury a umění protinožců pořádá OKO! Magazine, organizace CANZA (Czech Australian New Zealand Association – Česko-australsko-novozélandská asociace), ABIE (Australian Bussiness in Europe) a Aussie & Kiwi Film Fest.

Steampunková gamerská žánrovka a true story před kultovním klubem Cross
Miles (Daniel Radcliffe) je nýmand, opuštěný přítelkyní, který ve svém kutlochu programuje počítačové hry. Celé dny tráví toužením po bývalé dívce nebo urážením lidí na internetu. Jednoho dne narazí na zločinecký kybernetický gang Skizm, který pořádá online zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli a kriminálníky. A pak mu do bytu přijde divná návštěva, omráčí ho a unese. Když se doma probudí, zjistí, že dostal nečekanou nadílku. Pro Milese tak začíná skutečná hra o život, obzvlášť když se do ní neplánovaně přichomýtne i jeho bývalá přítelkyně… nenechte si ujít Guns Akimbo (nejúspěšnější snímek onlinového 7. ročníku Aussie & Kiwi Film Fest 2020). GUNS AKIMBO (Cross Club, 28. 6. 2021, 21:00, Plynární 1096, Praha 7)
Pětiletý indický chlapec Saroo se ztratí ve vlaku, který ho odveze tisíce kilometrů od jeho domova do mnohamilionové Kalkaty. Je sám a v jejích ulicích se musí naučit přežít. Po strastiplných zážitcích ho adoptuje manželský pár z Austrálie. O pětadvacet let později si už jako Australan začne postupně vybavovat vzpomínky na dětství. Díky moderní technologii Google Earth a svému velkému odhodlání se vydává na cestu zpátky, aby v Indii našel původní rodinu. Zdánlivě neuvěřitelný příběh byl natočený podle skutečné události, což připomíná i emotivní finále filmu Lion. (Cross Club, 5. 8. 2021, 21:00, Plynární 1096, Praha 7)
Komedie plná omylů
Arboristka Zoe se vyděsí, když otěhotní se svým dlouholetým přítelem Timem. A zatímco on přijme myšlenku na otcovství s nadhledem a radostí, Zoe se pustí do bláznivého plnění všech svých snů, než na ně bude pozdě. Částečně autobiografický příběh Sophie Hendersonové (a jejího partnera, režiséra Curtise Vowella), která se tvorbou scénáře ke snímku V tom vyrovnávala s vlastním těhotenstvím. V TOM / BABY DONE (Kasárna Karlín, 1. 7. 2021, 21:00, Prvního pluku 20/2, Karlín)


Večer s dokumentárními filmy v Kině Pilotů
(29. 9., 19:00 – 23:00, Donská 168, 100 00 Praha 10)

SÍLA KAPITALISTOVA / Capitalist Drive (19:00)
Austrálie / Česko 2004, dokument, 55 min. Režie: Barbara Chobocky

Australská režisérka s českými kořeny Barbara Chobocky mapuje svoji vlastní rodinu rozklenutou přes dva kontinenty a tři generace. Přesto, že studená válka rozdělila příbuzné žijící v Čechách a v Austrálii, všechny nakonec spojuje stejná touha a odvaha podnikat. Jak to šlo v emigraci v poválečné Austrálii a v pozdějším Československu v podmínkách svobodné tržní ekonomiky? Název filmu je slovní hříčkou používanou v rodině, která odkazuje na sílu ekonomického systému a výkonné motory aut. Důležitou roli v něm hrají amatérské snímky z rodinného archivu. Režisérčin otec je posílal svým příbuzným do socialistického Československa a autorka se po letech ptá, jak moc byly pravdivé a zda neukazovaly jen světlé stránky života v Austrálii.

ZA PRAPOREM – OD PAMĚTI K ODKAZU / Beyond the Battalion from Memory to Legacy (21:00)
Nový Zéland 2017, dokument, 53 min. Režie: Michael Havas, Julian Arahanga

Snímek Za praporem česko-novozélandského filmaře Michaela Havase připomíná osudy příslušníků speciálního 28. praporu složeného z Maorů, kteří bojovali za 2. světové války na evropském kontinentu. Společně s Michaelem Havasem na něm pracoval světoznámý maorský herec a filmař Julian Arahanga. Jejich film je připomínkou hrdinství Maorů, kteří se vydali do války o Evropu jako dobrovolníci, a to nejen z touhy po „dobrodružství“, ale i se záměrem získat lepší sociální postavení v novozélandské společnosti. Vedle toho je zajímavým svědectvím o silném poutu, jaké vzniklo mezi maorskými vojáky a obyvateli okupované Kréty.

PROGRAM AKFF SUMMER 21:

ZKRAŤ TO, ZLATO / LONG STORY SHORT (Kasárna Karlín, 25. 6. 2021, 21:00)
GUNS AKIMBO (Cross Club, 28. 6. 2021, 21:00)
V TOM / BABY DONE (Kasárna Karlín, 1. 7. 2021, 21:00)
LION (Cross Club, 5. 8. 2021, 21:00)

SÍLA KAPITALISTOVA / Capitalist Drive (29. 9., Kino Pilotů, 19:00)

ZA PRAPOREM – OD PAMĚTI K ODKAZU / Beyond the Battalion from Memory to Legacy (29.9., Kino Pilotů, 21:00)

Všechny filmy jsou uvedeny v originálním znění s českými titulky.
Kupte si vstupenky zde. Těšíme se na vás – pro nejnovější informace se přihlaste k odběru newsletteru!

PANDEMICKÁ OPATŘENÍ:
Všechny akce proběhnou za dodržování veškerých aktuálních vládních a hygienických nařízení. Pokud situace dovolí, plánujeme další projekce v listopadu v kamenných kinech.

Děkujeme partnerům festivalu!

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: