Australský maraton: k rozluštění šestidílného Kódu potřebujete 330 minut

Australský maraton: k rozluštění šestidílného Kódu potřebujete 330 minut
330 minut nepřetržitého napětí, vzrušení i konspirací čeká diváky Aussie Film Festu při sledování politického thrilleru Kód (The Code). V něm dva bratři odhalí tajné informace, pro které jsou politické špičky schopné i zabíjet. Ti, kdo si vyberou zakódovaný seriálový maraton, se mohou těšit na malé občerstvení v poločase.
V australské pustině se srazí ukradený terénní vůz s kamionem. Dva mladí Aboriginci jsou zraněni. Těžce. Někdo by měl zavolat pomoc. Ale nikdo to neudělá…
Neštěstí by zůstalo zapomenutou záhadou, nebýt dvou bratrů – mladého novináře Neda (Dan Spielman) a hackera Jesse (Ashley Zukerman) Banksových. Ani jeden z nich však netuší, jaké následky bude mít jejich rozhodnutí zprávu o kolizi zveřejnit. Nehoda je totiž spjata s výzkumným projektem, který měl zůstat utajen.
Pátrání vtáhne bratry do temného podsvětí politické moci, do sítí ilegálních obchodníků a mezinárodních tajných agentur, které je sledují a manipulují s veřejným míněním. Jak daleko budou ti nahoře ochotni zajít, aby uchránili své tajemství? A jak daleko budou ochotni zajít oba bratři, aby odhalili pravdu?
Seriály se dlouhodobě těší velké popularitě televizních diváků, ale v posledních letech se probojovávají na filmové festivaly. Minisérie Kód, natočená režisérem Shawnem Seetem, byla nejúspěšnějším australským seriálem roku 2014.

Ceny:
Australian Academy Cinema Television Arts (2015) – nejlepší TV drama za rok 2014 (AACTA)
AWGIE Awards (2014) – Cena za nejlepší televizní scénář – Sdružení australských scenáristů
Australian Directors Guild (2015)- Cena za nejlepší televizní režii – Sdružení australských režisérů

Režie:
Shawn Seet
Scénář:
Shelley Birse Blake Ayshford Justin Monjo
Produkce:
David Maher David Taylor Shelley Birse
David Ogilvy Greer Simpkin Carole Sklan
Playmaker Media Pty Ltd
Distributor:
DCD Rights

Hrají:
Dan Spielman, Ashley Zuckerman, Adam Garcia, David Wenham, Lucy Lawless, Aden Young, Chelsie Preston Crayford, Adele Perovic, Dan Wyllie, Aaron Pedersen, Paul Tassone

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: