Dny protinožců: oslava česko-australsko-novozélandského přátelství

Česko–australsko–novozélandské přátelství oslavíme v sobotu 28. května v Riegrových sadech na Vinohradech na Praze 2. Oko! Magazine, krajanský spolek CANZA (Czech Australian New Zealand Association), ABIE (Australasian Business Europe), Novyzeland.info, Aussie & Kiwi Film Fest a Městská část Praha 2 zvou širokou veřejnost na jednodenní open air festival Dny Protinožců.
Na akci uvidíte rozmanitou kulturu Austrálie a Nového Zélandu, tradice Aboriginců a Maorů, původních obyvatel pacifických zemí, hudbu, sport, typické pokrmy, místní vína a další nápoje, umění a připraven je i speciální program pro děti. Program je zdarma a vhodný pro všechny, malé i velké, a proběhne pod záštitou starostky Prahy 2.
Během dne je pro děti připraven speciální program, který zahrnuje dětskou dílnu Poi Poi, možnost vyzkoušet si Aussie fotbal a kriket, hledání ptáka kiwi a dětský koutek, který zabaví i ty nejmenší návštěvníky a návštěvnice.
O hudební program se postará DJ Little Frank. Do nálady vás dostane pomocí funku, soulu, blues a hudby 80. a 90. let. Večer vyvrcholí živým vystoupením Elly_CR a Carlose v rytmu soulu, hiphopu a reggae.
Program startuje ve 12 hodin a končit bude ve 21 hodin, najdete nás v Riegrových sadech na rohu ulic Chopinova a Polská.
– Kriket a Aussie fotbal pro malé i velké
– Pricilla, královna pouště je zpět (Travesti show)
– POI taneční vystoupení
– Módní přehlídka australské oděvní značky House of Spell
– Pop-up kino Aussie & Kiwi Film Fest + fotokoutek + filmový kvíz o vstupenky
– Výstava aboriginského umění z galerie Pond of View
– Výstava reprodukcí českého malíře Gottfrieda Lindauera, který se proslavil svými portréty Maorů + informace o inscenaci Renaty Putzlaucher s názvem Lindauer? Pakeha!, kterou aktuálně uvádí plzeňské Divadlo Josefa Kajetána Tyla (více o představení zde)
– Výstava soch a amuletů inspirovaných maorským řezbářstvím z dílny Vladimíra Čížka, nadšence a autora webu Novyzeland.info
Na festivalu budou stánky s občerstvením včetně tradičních australských a novozélandských jídel a nápojů. Můžete ochutnat piva typu „ALE“ z českých řemeslných pivovarů, vína ze zajímavých vinařství Nového Zélandu a Austrálie, koktejly, typická jídla, sladkosti, dezerty a mnoho dalšího.
Zoo Praha představí své projekty na ochranu australské fauny, zvířata z Austrálie a Nového Zélandu žijící v pražské Zoo a nabídne suvenýry s touto tematikou, včetně setů Ďáblova piva z pivovaru Raven.
Večerní program zakončíme vystoupením travesti královen Crystal a Stefany inspirovaným kultovním australským filmem Dobrodružství Priscilly, královny pouště, který jsme nabídli divákům Aussie & Kiwi Film Festu v roce 2019. Následovat bude koncert Elly_CR a Carlose.
Pojďme se všichni sejít a užít si nádherný den oslavující přátelství, rozmanitost a kulturu. Těšíme se na vás v Riegráčích!
Přejít nahoru