Připoutejte se k neodolatelné Austrálii

Praha 25. Října – Austrálie svůdná a překvapující, strašidelná i legrační, záhadná i fascinující se od zítřka připoutá k Praze. V pražském kině Lucerna bude ve čtvrtek 26. listopadu zahájen 2. ročník Australského filmového festivalu „Aussie Film Fest“. Na přehlídce, která je v Evropě ojedinělá, nebudou chybět australské hity bodující na nejdůležitějších festivalech i v australských kinech.

Intenzivní mix 24 filmů z exotického kontinentu nabídne filmy nejnovější i starší, celovečerní i krátké, hrané, dokumentární i animované. Hlavní část programu tvoří celovečerní filmy, které doplňují krátké animované snímky jako předfilmy. Zahajovací film Poslední taxi do Darwinu spolu s Dcerou patří k čerstvým novinkám, které do Prahy přicestují krátce po své mezinárodní premiéře na festivalech v Benátkách a Torontu v září letošního roku.

Jednou z exkluzivit programu Aussie Film Festu je uvedení nejlepšího australského televizního seriálu Kód, který v lednu získal cenu za nejlepší TV drama roku 2014. Šestihodinový seriál v sobě nese všechny ingredience pro napínavou podívanou z exotické Austrálie. Míchá v sobě zločin a jeho průniky do nejvyšší politiky, hackerství, ovlivňování veřejnosti médii i marketingovými poradci, ale nechybí v něm ani láska a úchvatná australská příroda.

„Austrálie v poslední době točí velmi dobré televizní  seriály jeden za druhým. Uvedením Kódu reagujeme na změny v současném audiovizuálnímprůmyslu, kdy nabývá na síle televizní produkce. Přidáváme se tak k novému trendu filmových festivalů, které ji začínají ukazovat. Jsme rádi, že je z čeho vybírat, i když s Kódem byla pro letošní ročník volba ihned jasná. Na jedné straně vypráví o univerzálních tématech jako zločin a manipulace, a na druhé straně z něj Austrálie prosakuje všemi póry, “ říká ředitelka festivalu Martina Vacková.  S Kódem v Malém sále v Lucerně strávíte fantastické sobotní odpoledne s přestávkou, během níž bude k dispozici v kavárně Lucerna nápoj zdarma. Na heslo.

Festival doprovází od 19. listopadu výstava velkoformátových fotografií  „Úchvatná australská příroda“ ve spolupráci s Tourism Australia. V rámci festivalu proběhne také přednáška „Prezentace australské kinematografie“ se zaměřením na celovečerní filmy od roku 2000, na způsob jejich financování, koprodukce a problémy, s kterými se australští tvůrci potýkají. Výsledky svého výzkumu v australském filmovém průmyslu přednese producentka a studentka produkce FAMU Ing. Alžběta Janáčková.

Přejít nahoru