Tanna: oscarový zástupce Austrálie v Olomouci

Koprodukční snímek Austrálie a Vanuatu promítne 20. září od 19:30 hodin filmový klub Pastiche Filmz díky spolupráci s přehlídkou Aussie & Kiwi Film Fest. Příběh z tichomořského ostrova Vanuatu se inspiruje skutečnými událostmi, které vedly ke změnám kmenových pravidel.

Daleko od moderního světa, v jednom z posledních kmenů Oceánie, který si dosud zachovává tradiční způsob života, se mladá dívka Wava zamiluje do náčelníkova vnuka Daina. Když mezi kmeny vypukne válka, je Wava jako součást mírové dohody zaslíbena jinému muži. Mladí milenci se rozhodnou utéct, jsou však pronásledováni nepřátelskými bojovníky. Wava a Dain stojí před volbou, zda si zvolí lásku, nebo mír pro svůj lid. Snímek inspirovaný skutečnou událostí, kterou si vyprávějí domorodí obyvatelé a která vedla ke změně jejich odvěkých manželských zákonů. Unikátní hraný debut australských dokumentaristů Bentleyho Deana a Martina Butlera natočený v překrásných scenériích vulkanického ostrova Tanna s domorodci v hlavních rolích. Jednoduše vyprávěné, přesto filmově podmanivé dílo, přibližující etnografickou i duchovní stránku málo známé kultury.

Tanna, 20. září 2017 (FB událost: http://bit.ly/2gO5SuA )
Filmový sál, bývalý jezuitský Konvikt, Univerzitní 3, Olomouc
Vstupné: 60,-/40,- (s kartičkou AČFK)
čas: 19:30 hodin

4. ročník Aussie & Kiwi Film Fest: hudební filmy a silné příběhy

16. – 22. listopadu 2017 v pražských kinech Lucerna a Ponrepo uvedeme v premiéře celovečerní, dokumentární, archivní i krátké filmy z Austrálie a Nového Zélandu. Několik z nich bude ze světa hudby, podle toho je sestaven i doprovodný program festivalu.

„Těší nás, že diváci na australské a novozélandské filmy chodí ve velkém. Běžně nedostupné filmy ze vzdálených zemí jsou pro diváky atraktivní – pro jedny jsou zajímavé svou jinakostí, pro druhé, co už v Austrálii a na Novém Zélandu byli, je to připomínka krásného kontinentu,“ komentuje zájem o Aussie & Kiwi Film Fest ředitelka Martina Vacková.
TRAILER:

Přejít nahoru