Ředitelka Australského filmového festivalu „Aussie Film Fest“.
Zakladatelka „Aussie Film Festu“ v Praze a Bratislavě, koproducentka a dramaturgyně Českého a slovenského filmového festivalu v Austrálii.

Vzájemnými festivaly ve střední Evropě a v Austrálii udržuje most mezi dvěma kontinenty, které poutá filmovou vazbou. Osm let žila v Sydney, kde pracovala ve veřejnoprávní multikulturní rozhlasové a televizní stanici SBS (Special Broadcasting Service) v Českém programu, jako filmový novinář spolupracovala i s dalšími jazykovými programy Rádia SBS (vysílá v 76 jazycích). Po návratu do Česka začala pracovat v Českém rozhlase jako editor a na stanici Rádio Česko byla také autorkou filmového magazínu „Filmobraní“.

Jako novinář a filmový profesionál pravidelně navštěvuje přední filmové festivaly Cannes, Berlinale nebo Karlovy Vary. Zúčastnila se mnoha australských festivalů v Sydney, v Canbeře, v Adelaide; dále navštívila Pusan, Linz, Chemnitz, Mannheim, Vídeň, Štýrský Hradec, Bratislavu, Ženevu, Cottbus, Soluň atd.

Prestižní francouzský časopis Paris Match ji v roce 2002 nazval „Cestující Češka“ v rozhovoru o filmovém festivalu v Cannes, pro který byla vybrána z 3910 akreditovaných novinářů coby perspektivní mladá evropská novinářka.
Je členem FIPRESCI (Mezinárodní federace filmových kritiků) a Sdružení českých filmových kritiků.

Publikované Texty:

2016

Zabila nákladním vozem 8 lidí, film o ní otevírá sekci Berlinale
Berlinale reviews refugee topics
Zprávy z Berlinale: Češi si vyrovnávají účty se společností
Komentář: Vítězové Berlinale ukazují prstem na Evropu
Zprávy z Berlinale: Uprchlická vlna zasáhla Oheň na moři i Clooneyho

2015
Canneské extrémy
Cannes: první dojem
Linecký koláč mezi Černobylem a Drákulou
Vzpomínáme: na válku
Jeden svět z druhé strany světa

 

Přejít nahoru