JAK OBŠŤASTNIT ŽENU? Zjistíte v kině Lucerna 14. listopadu

Australská komedie How to Please a Woman (trailer zde), která měla celosvětovou premiéru v květnu 2022, se nebojí seriózních témat. Film hravě a s lehkostí přiměje divačky a diváky přemýšlet o mýtech spojených se sexualitou žen po padesátce, nejen sexuální frustrací žen středního věku i dalších stereotypech, mýtech a šablonách západní společnosti. Hlavní postavu Ginu ztvárnila britská herečka Sally Phillips (Notting Hill, Bridget Jones Diary), scénář napsala Renée Webster, západoaustralská tvůrkyně, která se ujala i režie a snímek je jejím celovečerním debutem.

Gině je padesát, ale místo oslav byla propuštěná z práce. Inspirovaná narozeninovým překvapením od svých přítelkyň dostane podnikatelský nápad založit pánskou úklidovou službu, která by nabízela extra výhody pro své ženské zákaznice. Ale může takový byznys vůbec fungovat? Komedie o ženské sexualitě a realitě života i vztahů, v hlavní roli s populární anglickou komičkou Sally Phillips.

 

Vstupenka na tento film zahrnuje i promítání krátkého filmu VLNA ZA VLNOU

Nový Zéland 2021, komedie / Režie: Matthew Walker / Hrají: Miriama Smith, Jamie Irvine, Dean Rowe Kauri Kena O’Brien, Evangeline Wilkinson, Narmee Hawkins, Taks Southon, Patricia Wichman

Krátký hraný film s hravostí a vtipem líčí strasti tří malých kamarádů, kteří se snaží překonat školního tyrana a dostat se do ragbyového týmu. Snímek, natočený podle knihy spisovatele a učitele základní školy Falstaffa Dowling-Mitchella „Bílé lži, maorské legendy a pohádky“, zároveň zkoumá střet i prolínání evropské a maorské kultury. 

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: