Podcast

U příležitosti 10. ročníku vzniká podcastová série “Aussie & Kiwi”! 

Jediný český podcast o Austrálii a Novém Zélandu. Jednotlivé epizody vychází od dubna 2023 přibližně jednou měsíčně a k poslechu budou kdykoli na této stránce nebo na Spotify.

O životě Down Under, o přírodě a o tom, co ji ohrožuje, o historii, společnosti a lidských právech i postavení menšin. Řada lidí o návštěvě zemí protinožců jenom sní. Ve škole se jejich historii a geografii není čas věnovat (sláva všem výjimkám) a ve zprávách se objevují kuriozity nebo extrémní počasí. Rozebereme se zajímavými hosty témata, která k Austrálii nebo Novému Zélandu bytostně patří. Vydejte se na cestu k protinožcům a užijte si autentický sound design nebo filmové ukázky, které dotváří atmosféru každé epizody. 

Těšíme se na Vaše náměty na emailu info@aussiefilmfest.cz!

Budeme rádi, když o podcastu dáte vědět přátelům a lidem, které Austrálie nebo Nový Zéland zajímají. Epizody budeme připravovat i v anglickém znění.

Julie, Markéta a David

Austrálie a Nový Zéland očima zajímavých osobností. Život, kultura a příroda protinožců ve vašich uších. 10. ročník festivalu Aussie & Kiwi Film Fest se blíží a vy už teď můžete Austrálii a Nový Zéland objevovat díky speciální podcastové sérii se zajímavými hosty.

Co si představíte, když se řekne Austrálie nebo Nový Zéland? Co vás jako první napadne?
V úvodním dílu Aussie & Kiwi podcastu se dozvíte, čím jsou unikátní zvířata, která žijí pouze v tomto koutě zeměkoule, kolik klokanů je v Austrálii na jednoho člověka, kolik ovcí na jednoho Novozélanďana a jak je to s jedovatými zvířaty. Co jsou mýty a co fakta? 

Poznejte Austrálii prostřednictvím filmů! Jak australští filmaři a filmařky nahlíží na dějiny vlastního národa? Které filmy vzaly dech zahraničnímu publiku? A jaké snímky ukazují odvrácenou tvář australské společnosti?

Nový Zéland je ve světě známý i díky rugby – sportu, ve kterém excelují. Hráči navíc před zápasy okouzlují publikum maorským bojovým tancem haka. Jaká je historie rugby a v čem je tento sport výjimečný? Co pro rugby znamenají hodnoty jako čest, disciplína a fair play?


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: