Podcast

U příležitosti 10. ročníku vzniká podcastová série “Aussie & Kiwi”! 

Jediný český podcast o Austrálii a Novém Zélandu. Jednotlivé epizody vychází od dubna 2023 přibližně jednou měsíčně a k poslechu budou kdykoli na této stránce nebo na Spotify.

O životě Down Under, o přírodě a o tom, co ji ohrožuje, o historii, společnosti a lidských právech i postavení menšin. Řada lidí o návštěvě zemí protinožců jenom sní. Ve škole se jejich historii a geografii není čas věnovat (sláva všem výjimkám) a ve zprávách se objevují kuriozity nebo extrémní počasí. Rozebereme se zajímavými hosty témata, která k Austrálii nebo Novému Zélandu bytostně patří. Vydejte se na cestu k protinožcům a užijte si autentický sound design nebo filmové ukázky, které dotváří atmosféru každé epizody. 

Těšíme se na Vaše náměty na emailu info@aussiefilmfest.cz!

Budeme rádi, když o podcastu dáte vědět přátelům a lidem, které Austrálie nebo Nový Zéland zajímají. Epizody budeme připravovat i v anglickém znění.

Julie, Markéta a David

Austrálie a Nový Zéland očima zajímavých osobností. Život, kultura a příroda protinožců ve vašich uších. 10. ročník festivalu Aussie & Kiwi Film Fest se blíží a vy už teď můžete Austrálii a Nový Zéland objevovat díky speciální podcastové sérii se zajímavými hosty.

Co si představíte, když se řekne Austrálie nebo Nový Zéland? Čím jsou unikátní zvířata, která žijí pouze v tomto koutě zeměkoule, kolik klokanů je v Austrálii na jednoho člověka, kolik ovcí na jednoho Novozélanďana a jak je to s jedovatými zvířaty. Co jsou mýty a co fakta? 

Poznejte Austrálii prostřednictvím filmů! Jak australští filmaři a filmařky nahlíží na dějiny vlastního národa? Které filmy vzaly dech zahraničnímu publiku? A jaké snímky ukazují odvrácenou tvář australské společnosti?

Nový Zéland je ve světě známý i díky rugby – sportu, ve kterém excelují. Hráči navíc před zápasy okouzlují publikum maorským bojovým tancem haka. Jaká je historie rugby a v čem je tento sport výjimečný? Co pro rugby znamenají hodnoty jako čest, disciplína a fair play?

Oceány mají významnou roli pro život na planetě Zemi, přesto o nich víme pramálo. Lidé svým chováním ovlivňují život v oceánech a oceány mají zase vliv na život člověka. Co je nejvíc ohrožuje? Jak současná situace dopadá na komunity žijící v jejich blízkosti? Měl by i hlas Česka ovlivňovat dění v oceánech?

Christmas in Australia and New Zealand is celebrated over the summer. That means no white Christmas and heavy food, but swimming in the ocean and barbecuing. How does warm weather affect their Christmas traditions? And what films do Australians watch over the Christmas holidays?

Vánoce v Austrálii a na Novém Zélandu se slaví v létě. Takže žádné bílé Vánoce a těžké jídlo, ale plavání v oceánu a grilování. Jak teplé počasí ovlivňuje jejich vánoční zvyky? A jaké filmy Australané o vánočních prázdninách sledují?


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: