Cate Blanchett a chlapec se zvláštním darem, nebo snímek Krajina uvnitř o boji se sociálním vyloučením

Od pátku 10. do neděle 12. listopadu 2023 ožije kino Lucerna filmy z Austrálie a Nového Zélandu. V pondělí 13. listopadu se pak další program přehlídky přesune do sálu Edison Filmhub, kde vyvrcholí ve středu 15. listopadu. Slavnostní zahájení doprovodí výstava plakátů z celé festivalové historie v Kavárně Lucerna a bude připravena malá ochutnávka piv Raven a Volt pro divačky a diváky filmu Muriel se vdává v Edisonu.

Vstupenky Lucerna zde

Vstupenky Edison Filmhub zde

Dekádu festivalu oslavíme na slavnostním zahájení v kině Lucerna v pátek od 19:30 hodin novozélandskou komedií Červená, bílá a dechovka. Po úvodním slovu ředitelky festivalu Martiny Vackové a čestných hostů z ambasády Austrálie a Nového Zélandu nabídneme krátký film Smáčený černou, o kterém si můžete přečíst zde.

Vizuálně poutavé snímky z australského vnitrozemí

Austrálie 40. let 20. století. V odlehlém klášteře vede misii pro domorodé děti renegátská jeptiška, sestra Eileen (Cate Blanchett). Jednou uprostřed hluboké noci je přiveden nový chlapec, který se zdá mít zvláštní schopnosti. Chlapcova domorodá spiritualita se však neslučuje s životem v křesťanském prostředí a jeho tajemná síla se pro hluboce věřící sestru stává hrozbou. Vstupenky na film Nový chlapec koupíte zde a podrobnosti o filmu Nový chlapec najdete tady.

Dospívající domorodá Muura má se svou matkou alkoholičkou opuštěný, nudný a až žalostný život. Jednoho dne jí dojde trpělivost a odejde ke svému strýci. Ten nechce z Muury udělat sociální případ a přihlásí ji na fotografický výlet do australské divočiny s dalšími problematickými teenagery. Neobvyklá road movie Krajina uvnitř nejen po úchvatném australském vnitrozemí, ale také moderně svěží příběh o přátelství, prvních láskách, odvaze a zodpovědnosti. Celovečerní debut aboriginalské režisérky Jub Clerc, inspirovaný její vlastní touhou stát se filmařkou. Vstupenky koupíte tady.

Další filmy a program v kině Edison Filmhub najdete zde.

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: