Hledáme SMYSL ŽIVOTA na správném místě? Inspirativní krátké filmy jako bonus každé filmové projekce

Čtyři krátké filmy uvedeme v rámci 9. ročníku Aussie & Kiwi Film Festu v kině Lucerna od 11. – 14. listopadu 2022. Se vstupenkou na promítání celovečerních festivalových snímků uvidí publikum také dva australské a dva novozélandské snímky – krátké filmy promítneme jako předfilmy celovečerních projekcí. Těšit se můžete na animované i hrané formy včetně oceněného filmu Smysl života (Object of Life) od Jacka Perryho nebo maorskými mýty inspirovaný krátkometrážní film Vlna za vlnou režiséra Matthewa Walkera.

SMYSL ŽIVOTA / Object of Life 

Austrálie 2021, animovaný film / Australia, animation, short, 3 min. Režie / Directed by: Jack Perry

Krátký animovaný film poukazuje na jeden z nejnaléhavějších problémů naší doby: otázku materialismu, vlastnictví a hromadění majetku. Proč po těchto předmětech toužíme? A hledáme smysl života na správném místě?

 

LÁSKA BEZE JMÉNA / Love Untitled

Australia 2012, krátký film, drama, romance / Australia, short film, drama, romance, 8 min. 

Writer / Director: Maia Horniak, Hrají / Cast: Kathryn Beck, Kipan Rothbury

Poetický experimentální film zkoumá hlubší emoce lásky prostřednictvím snových obrazů páru v průběhu jednoho dne a noci. Témata lásky a konfliktu jsou zobrazena s minimem dialogů a ve vzájemném působení zvuku a obrazu.

 

MIMO PROVOZ / Out of Order 

Nový Zéland 2019, animovaný film / New Zealand, animation, short, 6 min. Režie / Directed by: Ryan Cooper, Alex Leighton, Tim Evan 

Krátký animovaný film vypráví o hracím automatu na plyšáky, který s dětmi hraje podivnou hru. Až jednou…

 

VLNA ZA VLNOU / Small Waves

Nový Zéland 2021, krátký film, komedie / New Zealand, comedy, 20 min. 

Režie / Directed by: Matthew Walker. Hrají / Cast: Miriama Smith, Jamie Irvine, Dean Rowe Kauri Kena O’Brien, Evangeline Wilkinson, Narmee Hawkins, Taks Southon, Patricia Wichman

Krátký hraný film s hravostí a vtipem líčí strasti tří malých kamarádů, kteří se snaží překonat školního tyrana a dostat se do ragbyového týmu. Snímek, natočený podle knihy spisovatele a učitele základní školy Falstaffa Dowling-Mitchella „Bílé lži, maorské legendy a pohádky“, zároveň zkoumá střet i prolínání evropské a maorské kultury. 

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: