Letní speciál: western SWEET COUNTRY v distribuci po celé ČR

Ve spolupráci s Pilot Film uvedeme v létě film Sweet Country do českých kin. Suverénně zrežírovaný australský western o násilí a rasismu zadřených hluboko pod kůži získal Zvláštní cenu benátské poroty i nejprestižnější ocenění na MFF Toronto. Před srpnovou distribuční premiérou snímku režiséra kultovního Samson a Dalila (2009) uvidí divačky a diváci 53. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a ozvěn Šary Vary, v brněnkém Univerzitním kině Scala a po celý červenec v Kině Pilotů.

Severní Austrálie ve dvacátých letech a dramatický příběh domorodého chovatele dobytka Sama, který v sebeobraně zabil bělošského majitele stanice Harryho… Sam se svou těhotnou manželkou opustí domov, utíkají. Vydávají se nádhernou ale drsnou krajinou do vnitrozemí. Seržant Fletcher (Bryan Brown) s pomocí domorodého stopaře Archieho (Gibson John) a místních vlastníků půdy, mezi nimiž je i Fred (Sam Neill), vede skupinu pronásledovatelů. Je posedlý dopadením Sama a snahou předat ho za vraždu k soudu. Sam se však v buši vyzná lépe než kdo jiný.

KVIFF 2018: 1., 2., 7. 7. 2018 (Karlovy Vary)
Univerzitní kino Scala 8. 7. 2018 (Brno)
Kino Pilotů od 9. 7. (Praha)
od 3. 8. 2018 v kinech po celé ČR

Aussie & Kiwi Film Fest popáté: 2. – 7. listopadu 2018

V kinech Lucerna a Ponrepo oslavíme jubilejní 5. ročník festivalu filmů od protinožců. Vzniká v roce 2018, kdy připomínáme “osmičkové události”, dějiny státnosti, také připomene historii: připomeneme téma vyrovnání se s tzv. ztracenou generací – 10 let od omluvy australského premiéra Aboriginům.

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu!

SWEET COUNTRY

Režie: Warwick Thornton
Scénář: David Tranter, Steven McGregor
Kamera: Warwick Thornton
Střih: Nick Meyers
Hrají: Bryan Brown, Hamilton Morris, Thomas M.Wright, Sam Neill, Gibson John, Natassia Gorey-Furber, Matt Day

https://www.youtube.com/watch?v=twPfoeyEv3U

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: