Modrous vyplul na plátna v Česku dřív než v Austrálii, exkluzivně na AKFF 9

Nejnovější filmové počiny z Austrálie a Nového Zélandu nabídla od 11. do 14. listopadu 2022 přehlídka Aussie & Kiwi Film Fest. Festival zahájilo velkolepé drama o „Matce maorského národa“ Whině Cooperové, ikoně novozélandské společnosti. Životopisný film WHINA doplnila trojice australských celovečerních snímků různých žánrů a úspěšné krátké filmy. Novinka MODROUS, která měla v Austrálii premiéru 1. 1. 2023, byla tak v Česku uvedena v exkluzivní předpremiéře. 

Festival se vrátil k původnímu způsobu promítání a před každým filmem uvedl současné australské a novozélandské krátké filmy. Na zahajovacím večeru diváky pobavil australský oceňovaný animovaný SMYSL ŽIVOTA (Object of Life), který poukázal na jeden z nejnaléhavějších problémů naší doby: otázku materialismu, vlastnictví a hromadění majetku.

Velký úspěch měla přednáška chovatele Davida Valy o tasmánských čertech a dalších australské fauně zastoupené v Zoo Praha nebo dopolední promítání australského filmu CHLAPEC A PELIKÁN (Storm Boy) se známým australským hercem Geoffrey Rushem v jedné z hlavních rolí.

Přehlídku doplnily i nefilmové aktivity a školní představení. Mezi nimi například degustace piv z Pivovaru Raven v Plzni, kdy sládek pivovaru Filip Miller představil piva uvařená z australských a novozélandských chmelů v partnerském festivalovém baru Champagneria.

Děkujeme divačkám a divákům za zájem a těšíme se na vás na viděnou v kinosále, cheers!


share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: