Aussie & Kiwi Film Fest 8: aktuální témata, němý film s klavírním doprovodem a pražští ďábli

Filmová část přehlídky kultury z Austrálie a Nového Zélandu Aussie & Kiwi Film Fest proběhne od 10. do 14. prosince 2021 v Kině Lucerna a Ponrepo. Osmý ročník festivalu otevře česká premiéra novozélandského snímku Rurangi. Publikum slavnostního zahájení uvidí také módní přehlídku australské bohémské módy díky spolupráci s House of Spell. Pětici filmových projekcí doplňují dvě výstavy, degustační akce, představení knižních novinek s australskou nebo novozélandskou tematikou a přednášky pro základní a střední školy ve spolupráci se Zoo Praha. Kompletní program najdete zde.

 

Vstupenky na snímky Rurangi, Nitram, Baby Done a Zkrať to, zlato, které promítneme ve dnech 10. – 14. prosince 2021 ve velkém sále Kina Lucerna, můžete už teď koupit online na webu kina Lucerna. Lístky na speciální promítání kultovního němého filmu Sentimentální chlapík z roku 1919 s živým klavírním doprovodem v kině Ponrepo na tomto odkazu na portálu GoOut

 

“Novozélandský snímek Rurangi přináší aktuální témata: transgender lidi, ekologický aktivismus, vztahy s původními obyvateli, mezigenerační otázky. Film je kombinuje tak zábavně a promyšleně, že není divu, že snímek získává srdce festivalových diváků po celém světě a že tvůrci se rozhodli původní seriál sestříhat i na celovečerní film. Australské drama Nitram přichází s letošní cenou za nejlepší mužský herecký výkon z festivalu v Cannes pro představitele hlavní role. Film se snaží zamýšlet nad tím, co vede některé lidi k nevysvětlitelným činům,” přibližuje Martina Vacková, ředitelka Aussie & Kiwi Film Festu, a upozorňuje také na bohatý doprovodný program: “Výstavy, degustace, módní přehlídka australské módy a nově i přednášky pro školy – to jsou některé nefilmové aktivity, které náš festivalový program vždycky nesmírně obohatí jak déšť nad australskou pouští.” 

 

Do 16. prosince 2021 můžete v kavárně OKO Bistro na Vinohradech zdarma navštívit expozici současné malby aboriginských umělců a umělkyň Aboriginal Art in Prague. V Pasáži Lucerna je připravena expozice velkoformátových fotografií z Tasmánie a Zoo Praha s názvem Daleko, a přece tak blízko

 

Charitativní degustace ďáblových piv v The Down Under

V autentickém Aussie pubu na adrese Vinohradská 48, Praha 2 chystáme v pondělí 13. 12. od 19 hodin setkání se sládkem plzeňského pivovaru Raven Filipem Millerem, který připraví degustaci “ďáblových piv” z tasmánského chmele. Speciální pivní merchandising Ďáblovo pivo vyrobil pivovar na podporu tasmánských čertů ve spolupráci se Zoo Praha – z každého pivního setu jde 100 Kč na pomoc při výzkumu rakoviny tváře, která ohrožuje ďábly medvědovité. Více informací zde.

 

Přejít nahoru