Australský filmový festival: komedie o sexu, dramata, dokument, horor a oceněný seriál

Austrálie jako země plná vzrušení se představí na filmovém festivalu „Aussie Film Fest“ v pražském kině Lucerna a nově v bratislavské Mladosti. Druhý ročník přehlídky snímků od Protinožců mohou fanoušci podpořit v crowdfundingové sbírce na portálu HitHit.

Diváci se mohou těšit na vzrušující komedii o lásce a sexu v netradiční podobě s názvem Malá smrt (The Little Death), což v anglickém slangu znamená orgasmus. Film ukáže, že to jde i bez nahých scén a s vtipem. Objeví se i dokument Jiná země (Another Country), kde nejznámější aboriginalský herec David Gulpilil (tvář Aussie Film Festu 2014) provází po Austrálii s původními obyvateli a zaznamenává, jak se vypořádávají s kulturou bílých. Nebude chybět ani nejlepší australský film loňského roku Babadook (The Babadook), který o Australanech prozradí, že se rádi bojí… a k tomu, aby diváci rozluštili záhadný Kód (The Code), budou muset  v pražském kinosále podstoupit „zakódovaný“ maraton.

Po velkém úspěchu loňského prvního ročníku Aussie Film Festu se letos festival rozšiřuje i na Slovensko. „Australské filmy přinášíme do Prahy a Bratislavy s velkým potěšením. Jsme zvědaví, zda čeští a slovenští diváci najdou ve filmech od protinožců víc protikladů, nebo naopak víc společných témat,” říká ředitelka a zakladatelka Aussie Film Festu Martina Vacková. V Praze festival proběhne 26. – 29. listopadu 2015 v kině Lucerna a v Bratislavě týden poté 4. – 6. prosince 2015 v kině Mladosť.

Novou možností, jak podpořit cestu australských filmů do srdce Evropy, je crowdfundingová kampaň, která poběží do 22. listopadu na portálu HitHit. V rámci crowdfundingu je už teď možné koupit vstupenky a festivalové pasy http://bit.ly/1L9gNG2.Veškeré novinky o filmech i doprovodném programu festivalu sledujte na webových stránkách www.aussiefilmfest.cz, na facebookovém profilu www.facebook.com/aussiefilmfest, nebo na našem twitterovém účtu https://twitter.com/Aussie_FilmFest.

Aussie Film Fest je reciproční k Českému a slovenskému filmovému festivalu v Austrálii, který probíhá v Melbourne, Sydney a Perthu v září, říjnu a listopadu. Projekt získal podporu českého Státního fondu kinematografie, Ministerstva kultury ČR a Australského velvyslanectví ve Vídni. Mediálním partnerem je Česká televize a online kulturní magazín Kulturio.cz. Patronem recipročního projektu je český režisér Jan Hřebejk.

 

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: